Věcov 3.10.2020

Některé články se píší sami. Když mladší a starší žáci, naše dorostenky a dorostenci vyráželi do Věcova, ještě nikdo nevěděl, že tam za sebou nechají tak moc viditelnou stopu. Konal se tam závod v branném běhu. Vesnička Věcov leží za Novým Městem na Moravě po cestě na Jimramov a kolem ní, kam oko dohlédne, jsou kopce. Dva z nich měli možnost okusit i naši závodníci. Nebylo jim co závidět. Bylo ale vidět, že trenéři nepodceňují přípravu.

Soutěžících týmů v kategorii mladší žáci bylo 20. Naše hlídka měla krásný běžecký čas 24:34. Byl devátý nejrychlejší. Bohužel celý závod provázel velmi silný vítr, který se u našeho týmu podepsal na střelbě ze vzduchovky. I tak ale skončili na krásném 13. místě.

Hlídka starších dětí měla o něco větší konkurenci. Týmů se sešlo 25. I v této kategorii vítr promluvil do konečného sčítání bodů. Jejich běžecký čas byl 30:08, kdy lepší byl už jen jeden. V celkovém součtu i s trestnými body (minutami) naši starší žáci skončili na 3.místě.

Protože se podzimní kolo sčítá s následujícím jarním, mají dobře našlápnuto.

Kategorie dorostenec a dorostenka jednotlivec byla ještě o něco veselejší.

U dorostenek jsme měly dvě želízka v ohni. Nutno říct, že druhou dorostenku se nám podařilo zlanařit teprve před třemi týdny a kdyby nezaváhala při přesunu podle azimutu, tak věřím, že by se umístila na předních příčkách.

Druhá dorostenka, již o něco zkušenější, zamíchala s konečným pořadím. Podařil se jí super běžecký čas 25:48 a v celkovém součtu bodů skončila na prvním místě. O to sladší bylo, že se za ní v hodnocení umístila mistrině republiky z minulého roku. Pokud se v jarním kole nestane nic zásadního, můžeme se těšit na sledování postupu naší dorostenky na další navazující soutěže. Výchozí pozice by na to byla.

Naši dorostenci se nenechali holkama nijak zahanbit. Jednomu se bohužel také podařilo při přesunu dle azimutu zabloudit, ale jinak to nebylo nijak špatné. Druhý si zajistil na jaro tu nejlepší možnou výchozí pozici a to 1.místo s běžeckým časem 27:41.

Někteří ještě potřebují sem tam něco dopilovat, ale věřím, že při troše snahy to půjde levou zadní a příští rok tu budu psát o tom, jak Ořechov konkurenci vypálil rybník všude, kde se objevil.