2019 - akce a hasičská cvičení - Nový směr

9.9.2019

Po delší odmlce, kdy náš sbor hledal jakým směrem se dát, jsme se rozhodli, že bychom rádi zkusili soutěžení dle pravidel HRY PLAMEN.

Za tímto účelem jsme u hasičské zbrojnice dne 18. 5. 2019 uspořádali odpoledne s dobrovolnými hasiči, kde si děti mohly zkusit část ze soutěží HRY PLAMEN. Nejen u závodění ale i po té vládlo mezi dětmi nadšení z tohoto typu hasičského sportu a tak bylo dne 14. 6. 2019 založeno dětské družstvo.

K dnešnímu dni čítá 15 členů. 14 dětí od 6 do 14 let a jednu 15letou dorostenku. Na soutěže v požárním útoku, kterých se budeme čas od času účastnit, máme dvě družstva - mladší a starší. Trénujeme se souhlasem obce na dopravním hřišti u školky, kde nás často uvidíte.

 

Na soutěže HRY PLAMEN máme družstvo zatím jedno.

Využíváme i propůjčené hasičské cvičiště v Jabloňově, kde se na individuální závody připravuje naše dorostenka.

 

Teď, kdy začíná podzimní kolo HP, trénujeme na soutěž požárnické všestrannosti, kde v terénu plníme úkoly - střelba ze vzduchovky, zdravověda, uzlování, základy topografie, požární ochrana a překonávání vodorovného lana a to vrámci přespolního běhu v délce 3km.

Před jarním kolem HP budeme trénovat 5 disciplín - 3 štafetové a 2 v požárním útoku.

 

O naší celoroční činnosti vedou mladí hasiči kroniku, která bude jedním z hodnotících prvků jarního kola HP, jehož hlavním cílem je vedení a stmelování kolektivu nejen na trénincích, soutěžích ale také na výletech do přírody, za kulturou a nalezení společných zážitků a kamarádů třeba na celý život.

 

Na podzim nás čeká pár závodů a zkoušek, tak nám na rozjezd držte palce.

 

 

 

 

Aktuality
(spam ochrana)

Fotogalerie

Zeptejte se nás

Kanalizace ČOV

OBEC OŘECHOV

Ořechov 87

594 52 Ořechov

Telefon: 566 543 483

obec@orechov-ronov.cz

czende

Dnes je 30. května 2020

Svátek má Ferdinand

Copyright © 2008 obec Ořechov a místní část Ronov | created by Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU